«محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و عضو هیات رئیسه فدراسیون نابینایان و کم بینایان تاکید کرد که موانع و مشکلات زیادی بر سر راه توسعه ورزش نابینایان کشور وجود دارد.
آذری جهرمی بعدازظهر (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران درباره حضورش در هیات رئیسه فدراسیون نابینایان و کم بینایان اظهار داشت: بنا به درخواست دوستان در این فدراسیون به عضویت هیات رئیسه آن درآمده ام؛ از پیشنهاد عضویت در هیات رئیسه استقبال کردم و امیدوارم بتوانم در حمایت از این جامعه اقدامات موثری انجام دهم.
وی با اشاره به آمارهای جامعه نابینایان و کم بینایان کشور و نیازهای آنها گفت: امیدوارم بتوانیم با حضور در هیات رییسه فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان، نشاط و شادابی را که تاثیر زیادی در این جامعه دارد بازگردانیم و در جهت توسعه و ترویج ورزش نابینایان و کم‌بینایان اقدامات موثری انجام دهیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در جلسه هیات رئیسه فدراسیون نابینایان و کم بینایان موفقیت ها و ناکامی های ورزشکاران مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: متوجه شدم که مشکلات و موانع زیادی بر سر توسعه و ترویج ورزش نابینایان و کم‌بینایان وجود دارد؛ بویژه نگاهی به برنامه‌های سال 97 این فدراسیون و چالش‌هایی که وجود دارد در جلسه هیات رییسه مطرح و قرار بر این شد تا هماهنگی‌های لازم برای مرتفع کردن این مشکلات انجام شود.
عضو هیات رئیسه فدراسیون نابینایان و کم بینایان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بیشتر افرادی که در این فدراسیون فعالیت می کنند، متخصص هستند؛ حضور ما در هیات رئیسه به منظور تزریق منابع است تا برای سرمایه گذاری در مسیر توسعه ورزش نابینایان در آینده هزینه شود.
آذری جهرمی با بیان اینکه باشگاه های پرسپولیس و استقلال از طریق فضای مجازی و وب اقدام به کسب درآمد می کنند، ابراز امیدواری کرد، کسانی که علاقه‌مند به حمایت از ورزش نابینایان و کم‌بینایان هستند نیز از این طریق جذب فدراسیون نابینایان شوند.
وی در عین حال تصریح کرد که به طور شخصی نمی تواند منابعی را به این فدراسیون تزریق کند.
آذری جهرمی حضور در هیات رئیسه فدراسیون نابینایان و کم بینایان را افتخاری برای خود توصیف کرد و افزود: خود را سفیر نابینایان می‌دانم و امیدوارم بتوانم خدمات بهتری را در آینده برای این افراد انجام دهم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اینکه آیا ورزش خاصی را دنبال می کند، گفت: در گذشته فوتبال و جودو را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کردم،اما در حال حاضر به خاطر وقت کمی که دارم، سعی می‌کنم روزانه پیاده‌روی داشته باشم.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon