در راستای پویش درخانه بمانیم نه تنها ورزش کشور که ورزش دنیا دچار اختلال و سکون شده است، این درحالی است که جامعه معلولین که تنها ورزش هدف و انگیزه شان در زندگی بود دست روی دست نگذارند و اندر احوالات کرونایی نیز تمرینات ورزشی خودرا هرچند محدود انجام دهند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون نابینایان و کم بینایان، اینها را گفتیم تا پای دل نگرانی‌های رییس هیات نابینایان و کم بینایان استان همدان نشسته و گپی بزنیم.
سمیه سهیلی فر رییس هیات نابینایان و کم بینایان استان همدان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون گفت: با اشاره به همه‌گیری بیماری کرونا و تعطیلی ورزش دنیا، نحوه تمرینات ورزشی ورزشکاران این استان هم دچار اختلال شده و نبودو عدم دسترسی به سالن و باشگاه از معضلات کرونا و ورزش به حساب می آید.
وی افزود: کرونا و تعطیلی ورزش زندگی و برنامه های ورزشی جامعه ورزش را مختل کرده، در خانه ماندن ورزشکاران نابینا وکم بینا زندگی ورزشی را محدود کرده اما نتوانسته باعت قطع زنجیره ی انگیزه که از مهم ترین اهداف معلولین میباشد، گردد.
وی تصریح کرد: هرچند همه ورزشکاران حرفه ای در این ایام تلاش می‌کنند درخانه بمانند اما دو ومیدانی کاران ما همچون علی نجیمی با تمرینات میدانی درسطح پارک‌ها و دویدن در فضاهای باز و خلوت به صورت روزانه سعی در آماده نگه داشتن نیروی بدنی خود دارد تا بعد از کرونا با مشکل جدی مواجهه نگردد.
سهیلی در خصوص حمید اسلامی دونده نابینای استان افزود: وی همچنان با تمرینات وزنه ای و کششی و طناب زنی سعی در حفظ شرایط جسمانی خود دارد.
رییس هیات نابینایان وکم بینایان همدان اضافه کرد: روحیات ورزشکاران این استان مقبول است و رشته های تیمی نیز به صورت انفرادی در منازل تمرین می‌کنند لذا بر این باور هم هستيم که کیفیت تمرینات خانگی قابل قیاس با تمرینات سالنها و باشگاه‌ها نخواهد بود.
وی در پایان بزرگترین آرزوی خود را پایان این روزهای کرونایی دانست و گفت: امیدوارم هر چه سریعتر ویروس کرونا از سطح جهان رخت بسته و شرایط ورزش به حال عادی برگردد.

©کلیه حقوق خبری و تصویری سایت متعلق به سایت فدراسیون نابینایان جمهوری اسلامی ایران می باشد.

arrow icon    arrow icon